ANTRACYT

Antracyt jest węglem o najwyższym stopniu uwęglenia (dochodzącym nawet do 96, najczęsciej jednak przyjmuje wartość 93-94) ze wszystkich odmian wydobywanych, fakt ten skutkuje tym, że ta odmiana węgla charakteryzuje się najwyższą wartościa opałową ze wszystkich obecnie oferowanych na rynku światowym. Niestety, nasza planeta nie jest bogata w zasoby tej odmiany w związku z czym cena antracytu jest wysoka a jego obszar zastosowana jest wąski.

Antracyt znajduje zastosowanie:

  • jako paliwo energetyczne specjalnego przeznaczenia;
  • jako, że jest dobrym przewodnikiem prądu, w przemyśle elektrotechnicznym przy produkcji diod, kondensatorów, elektrod;
  • w przemyśle chemicznym do adsorpcji zanieczyszczeń.

W zależności od miejsca pochodzenia może zawierać śladowe ilości kwarcu, węglowodorów i pirytu. Antracyt, po likwidacji w 1998 KWK Wałbrzych i KWK Victoria, został wykreślony z rejestru polskich zasobów geologicznych.

Antracyt oferowany przez nas,jest dostarczany przez producentów rosyjskich i ukraińskich, składowany jest przez nas na terminalach położonych przy wschodniej granicy państwa. Importowany przez nas surowiec charakteryzuje się wysokimi parametrami jakościowymi.