DESTYLAT ALKOHOLU ETYLOWEGO Z SUROWCÓW SPOŻYWCZYCH

MINSK KRISTAL jest przedsiębiorstwem o charakterze produkcyjnym wchodzącym w skład holdingu MINSK KRISTAL GROUP i zarazem największym producentem alkoholu etylowego w Republice Białorusi. Początki destylarni sięgają 1893 roku kiedy to założyciele bracia Rakowszczycy postanowili rozpocząć swoją działalność produkcji alkoholu w Mińsku.

Destylat spożywczy białoruskiego przedsiębiorstwa Minsk Kristal jest produktem który został przez nas wprowadzony na Polski rynek w roku 2016 i od samego początku zyskał uznanie oraz dobrą opinię klientów za doskonałe charakterystki fizyko-chemiczne, kluczowe w przetwórstwie spożywczym oraz przy zastosowaniach przemysłowych. Surowiec dostarczamy do Polski jak i krajów nadbałtyckich, głównie Litwy i Łotwy.

Oferowany przez nas destylat znajduje zastosowanie w produkcji spożywczej (alkohole spożywcze na bazie spirytusu – wódki luksusowe, likiery) jak i przemysłowej (płyny do spryskiwaczy).

W 2016 roku otrzymaliśmy wyłączne przedstawicielstwo na terenie Polski. Destylat oferowany przez nas z powodzeniem przechodzi badania jakościowe u naszych klientów czego dowodem jest ciągły wzrost ilości importowanego przez nas surowca na terytorium Unii Europejskiej.